Vyhledejte dovolenou

Dovolená Brunej 2020/2021

Brunej – nenápadný stát na severu ostrova Borneo, který má ohromné zásoby ropy a plynu, bezplatné školství a zdravotnictví, nulový státní dluh a daně. Celá země je pod správou sultanátu a jeho představitelé dávají své bohatství okatě najevo.

V Bandaru, hlavním městě Bruneje, se veškerá pozornost upírá k monumentální mešitě Omara Alího Sajfuddína a Kiaronze. Snoubí se tu britská rezervovanost, silný vliv asijské kultury a islámu. Na jedné straně je nezměrné bohatství, klid a pořádek, na straně druhé pobíhají drzé opice, postávají Indové, kteří přijeli za prací, a na řece „pluje“ vodní vesnice pro čtyřicet tisíc lidí. Přes výrazné sociální a ekonomické rozdíly je ve vzduchu cítit spokojenost a pohoda.

Země leží v rovníkovém klimatu a více než polovinu plochy země, která není větší než Morava, zabírá deštný prales. Perfektní zakončení pobytu v Bruneji nabízí město Tutong, kde přežívá původní ostrovní kultura odkazující na život ve kmenovém společenství.

Země je sice bohatá, ale na obzoru jsou místo nekonečného moře, lesů nebo hor ropné věže. Na stromech posedávají zoborožci, v parcích se perou opice a místní mají líný a nezúčastněný výraz. V Bruneji čas skutečně plyne jinak. Oproti sousední Malajsii, kde je kuriozit až příliš, je to nečekaná změna.

Zobrazit Skrýt

Recenze cestovatelů

Přidat recenzi Přidat recenzi

Prozatím nikdo nevložil recenzi. Buďte první.


Mapa míst v Bruneji

Související diskuze

Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

Prozatím nikdo nezaložil diskuzi na toto téma. Buďte první.


Destinace v Bruneji Zobrazit Skrýt