Vyhledejte dovolenou

Dovolená Burkina Faso 2020/2021

Jedna z nejchudších zemí světa, která nabídne nádhernou přírodní scenérii. Dvacetimilionová Burkina Faso se rozkládá na západě Afriky bez přístupu k moři a díky koloniálnímu dědictví se zde domluvíte zejména francouzsky. Na severu najdete rozsáhlé písečné duny, jih zase oplývá tropickou zelení.

Je třeba připravit se na období dešťů, trvající zhruba půl roku (od května do října), stejně jako na teploty atakující hranici čtyřiceti stupňů Celsia. Když budete mít štěstí, ve zdejších národních parcích můžete vidět levharta, hrocha nebo slona.

Metropole Ougadougou přímo kvete kulturou, na severovýchodě země v Gorom Gorom pak láká k návštěvě tradiční kmenový trh konající se každý čtvrtek. Na cestě do této pouštní oblasti čekají i hliněné mešity ve středověkém městě Bani.

V Burkině Faso nahlédnete nejen do života bájných Tuaregů, ale také dalších více než sto různých etnických skupin. Velkým lákadlem je i noční život ve druhém největším městě země, Bobo Dioulasso, kde najdete i pověstnou Velkou mešitu.

Zobrazit Skrýt

Recenze cestovatelů

Přidat recenzi Přidat recenzi

Prozatím nikdo nevložil recenzi. Buďte první.


Mapa míst v Burkině Faso

Související diskuze

Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

Prozatím nikdo nezaložil diskuzi na toto téma. Buďte první.


Destinace v Burkině Faso Zobrazit Skrýt