Vyhledejte dovolenou

Dovolená Chile 2020/2021

Chile je stát ležící na jihozápadním pobřeží Jižní Ameriky. Je zemí překrásné přírody s více jak 30ti národními parky, které zabírají více jak desetinu celé její rozlohy. Tvoří ji úzký pás mezi pacifickým pobřežím a pohořím Andy. Táhne se severojižním směrem v úctyhodné délce přes 4300 km a dá se rozdělit na několik odlišných oblastí.

Do severní oblasti země zasahuje náhorní plošina Altiplano a nejsušší místo na světě, poušť Atacama. Západ země tvoří úzký pás pacifického pobřeží lemovaný pohořím, vystupujícím do výšek kolem 2000 m. Na pobřeží se nachází několik velmi komfortních letovisek, s možností celoročního slunění a koupání na krásných písečných plážích. Na východě Chile se po celé jeho délce vypínají vysoké štíty And, dosahující výšek až 6000 m, které jsou cílem mnoha vysokohorských turistů i milovníků zimních sportů.

Mezi pásem And a pobřežním pohořím se rozkládá centrální údolí, nejúrodnější část Chile. Zde také žije podstatná většina obyvatel, a leží zde i hlavní město Santiago de Chile. Jih země zabírá Patagonie, s nádhernou přírodou polárního a subpolárního podnebí. V Patagonii také leží nejznámější národní park Torres del Paine, který ročně navštíví téměř sto tisíc turistů. V přírodních parcích na jihu země jsou vhodná místa k pozorování tučňáků, lachtanů i velryb.

V chilských městech se dá zažít mnoho velkolepých slavností a karnevalů, při kterých se hojně popíjí jihoamerický alkoholický nápoj chicha, v Chile připravovaný fermentací hroznů, nebo jablek.

Zobrazit Skrýt

Recenze cestovatelů

Přidat recenzi Přidat recenzi

Prozatím nikdo nevložil recenzi. Buďte první.


Mapa míst v Chile

Související diskuze

Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

Velikonoční ostrov - sochy a co vidět dál?

Budu se nějaký čas pohybovat v Chile, stojí za to navštívit i Velikonoční ostrov? Sochy na Velikonočním ostrově bych sice viděl rád, ale co tak… Zobrazit více
Kristýna
Kristýna

Destinace v Chile Zobrazit Skrýt