Vyhledejte dovolenou

Dovolená Demokratická republika Kongo 2020/2021

Demokratická republika Kongo je rozlehlý vnitrozemský stát ve střední Africe, ale výběžek země na západě se pár kilometry otírá o mořské pobřeží. V pásu rovníkové Afriky ekonomicky nevybočuje, řadí se mezi nejchudší země světa a je téměř neustále zmítaná nepokoji. Důvodem střetů nejsou etnické problémy, ale kruté boje o nerostné bohatství – diamanty, zlato, měď, kobalt a tantal, které skrývají deštné pralesy. Politicky nestabilní země s více než dvěma sty etnických skupin v čele s pygmejskými kmeny nenabízí moc prostoru pro dohodu.

Hlavní město Kinshasa má obyvatel jako celá Česká republika a stojí za průzkum. Nečekejte monumentální stavby, země se zaměřuje na podporu místních obyvatel a jejich kultury. Národní muzeum vystavuje vzácné artefakty a ukazuje dávné i současné rituály konžských kmenů. Boboto cultural centre podporuje místní umělce a úzkostlivě chrání kulturní dědictví země.

Důvod pro návštěvu země je ale příroda. Ukrývá místa, kam člověk dodnes nevkročil. Cestování je bezpečné pouze s průvodcem, ve službách se lze bez větších problémů domluvit francouzsky, o angličtině si ale nechte zdát. Prohlídka může začít z vršku a poněkud netradičně. Výstup na aktivní sopku Nyiragongo a pohled do jejího chřtánu s lávovými jezírky představuje skutečné dobrodružství. Virunga je světový unikát, jedná se o nejstarší národní park na světě. Pás savan, hor a deštných pralesů natěsnaných u východní hranice obývají vzácné gorily nížinné a hroši.

I když je návštěva Virungy zážitek na celý život, není to jediný skvost, který tato země nabízí. Národní park Kahuzi-Biega, kde žijí poslední dvě stovky goril východních, jeskyně Mbanza Ngungu s bezbarvými rybami, jezero života a smrti Kivu nebo slavné vodopády Zongo dělají z Demokratického Konga jednolitý přírodní úkaz. Zajistěte si očkování, vízum, domluvte průvodce a vydejte se vstříc této zemi.

Zobrazit Skrýt

Recenze cestovatelů

Přidat recenzi Přidat recenzi

Prozatím nikdo nevložil recenzi. Buďte první.


Mapa míst v Kongu

Související diskuze

Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

Prozatím nikdo nezaložil diskuzi na toto téma. Buďte první.


Destinace v Kongu Zobrazit Skrýt