Vyhledejte dovolenou

Dovolená Džibutsko 2020/2021

Džibutsko je malý stát na severovýchodním pobřeží Afrického rohu. Chudoba a ekonomická nestabilita jsou jmenovatelem pro většinu afrických zemí, Džibutsko není výjimkou. Díky své strategické poloze má ale potenciál pro zahraniční obchod. Na svém malém území navíc ukrývá velmi rozmanitou přírodu od dvoutisícových hor a kaňonů po pouštní pláně a široký korálový útes na téměř celém pobřeží.

Džibutsko je muslimská země, což s sebou nese jistá omezení. Příjemné osvěžení ale tento vliv přináší do architektury, společně tak vytváří neotřelý ráz měst. Hlavní město Džibuti leží na západě Adenského zálivu a více než památkami ohromuje atmosférou, kde se mísí několik náboženských i kulturních vlivů. Důkazem je mešita s minaretem Hamoudi Mosque a katedrála Notre-Dame du Bon-Pasteur ve své těsné blízkosti.

Bezpečí během dovolené není radno podceňovat, stále se jedná o africkou zemi, navíc je obklopena státy, kde je bezpečnostní situace dost vratká. Francouzština a podpora průvodce je při návštěvě Džibutska stejně nezbytná jako balená voda a zahalená ramena. Turisté, kteří dají přednost Džibutsku před prvoplánovými exotickými destinacemi, míří na pobřeží ke korálovým útesům a největšímu přírodnímu úkazu celé Afriky – solnému jezeru Lac Assal, které leží 150 metrů pod úrovní moře. Tyrkysové moře v objetí solných polí se sopečným pásem na obzoru bere dech. Do dávných časů Džibutska vás zavede archeologické naleziště Abourma Rock, skalní rytina a drobná díla odkazují na osídlení z mladší doby kamenné.

Přírodní okázalost a rozmanitost v celé zemi nejlépe demonstruje přírodní rezervace Decan, která nabízí nekonečnou přehlídku vzácných rostlin a ohrožených živočišných druhů od gepardů a somálských oslů po roztomilé veverky. Džibutsko je sice malá země, ale pozornost si rozhodně zaslouží.

Zobrazit Skrýt

Recenze cestovatelů

Přidat recenzi Přidat recenzi

Prozatím nikdo nevložil recenzi. Buďte první.


Mapa míst v Džibutsku

Související diskuze

Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

Prozatím nikdo nezaložil diskuzi na toto téma. Buďte první.


Destinace v Džibutsku Zobrazit Skrýt