Dovolená Etiopie 2020/2021

Načítám
Načítám
Nastavené filtry:
Etiopie

Omlouváme se, tomuto filtru aktuálně neodpovídají žádné termíny zájezdů. Zkuste vybrat jiný termín odjezdu.

Dovolená v Etiopii

Etiopie je vnitrozemský stát ve východní Africe, ležící v oblasti zvané africký roh. Většinu území tvoří náhorní plošina, rozdělená velkou příkopovou propadlinou. Etiopie má velmi bohatou historii a je výjimečná hlavně tím, že jako jediná africká země nikdy nebyla kolonizována žádnou evropskou mocností.

Ačkoliv dnes patří k nejchudším zemím světa, má turistům rozhodně co nabídnout. Je domovem mnoha druhů africké zvířeny a její přírodní bohatství je značně rozmanité. Asi největším lákadlem Etiopie je však město Aksúm, které bylo kdysi hlavním městem starobylého Aksúmského království a je zapsáno na seznamu UNESCO. Dnes je důležitým střediskem ortodoxní etiopské církve a v místním chrámu svaté Marie Sionské je prý uschována Archa úmluvy, truhla obsahující velmi cenné starozákonní předměty.

Mezi navštěvovaná místa patří i oblast etiopských jezer, kde lze navštívit množství ostrovních středověkých křesťanských klášterů či pozorovat kolonie afrických živočichů, jako obrovské krokodýly nebo hrochy. Nápojem číslo jedna je v Etiopii bezpochyby káva, která se pije i pěstuje prakticky všude a právě v této zemi má pravděpodobně také svoji domovinu.

Jelikož v současnosti nepatří Etiopie mezi nejbezpečnější africké země, doporučuje se zvláště při individuálních cestách dbát zvýšené opatrnosti a bedlivě sledovat upozornění vydaná ministerstvem zahraničních věcí.

Často kladené otázky

Jaké jsou ceny zájezdů do Etiopie?

Ceny začínají na 0 Kč.