Vyhledejte dovolenou

Dovolená Francouzská Guyana 2020/2021

Francouzská Guyana je francouzský zámořský departement a zámořské území Evropské unie, ležící na severovýchodě jihoamerického kontinentu. Většinu území zabírá tropický deštný prales a osídleno je pouhých 6 % rozlohy podél pobřeží Atlantického oceánu. Ve Francouzské Guyaně převládá vlhké tropické klima s průměrnou roční teplotou 26 ˚C a s obdobím dešťů, které trvá od listopadu do února a od dubna do června.

Ačkoliv nepatří mezi vyhlášené turistické destinace a turistů sem přijíždí jen několik desítek tisíc ročně, je rozhodně velmi zajímavou zemí k návštěvě. Na své si přijdou hlavně milovníci divoké přírody a nefalšované exotiky. Mezi nezapomenutelné zážitky patří plavba lodí po říčním systému, proplétajícím se deštným pralesem. Luxusní hotelové resorty a turistická letoviska zde však neexistují, takže k ubytování je nutné využít nabídky hotelů, jejichž úroveň je ale srovnatelná s evropským standardem.

Šedesátitisícové hlavní město Cayenne se pyšní několikakilometrovou divokou a bouřlivou pláží a starým centrem s domky ve francouzském koloniálním stylu. Na pobřeží lze nalézt i příjemné rybí restaurace a bary. Navštěvovaným místem bývají i Ďábelské ostrovy, ležící nedaleko od břehů pevniny, které byly až do třetiny 20. století francouzskou trestaneckou kolonií. Proslavil je zejména román Motýlek, který se dočkal i filmového zpracování. Na letiště v Cayenne létá pravidelná vnitrostátní linka z Paříže.

I když můžete cestovat na OP, doporučujeme raději cestovní pas – pro případ dopravních komplikací a mezipřistání v jiné zemi. Pro všechny (i evropské!) turisty platí povinnost očkování proti žluté zimnici.

Zobrazit Skrýt

Recenze cestovatelů

Přidat recenzi Přidat recenzi

Prozatím nikdo nevložil recenzi. Buďte první.


Mapa míst ve Francouzské Guyaně

Související diskuze

Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

Prozatím nikdo nezaložil diskuzi na toto téma. Buďte první.


Destinace ve Francouzské Guyaně Zobrazit Skrýt