Vyhledejte dovolenou

Dovolená Gabon 2020/2021

Na nitce rovníku na západním pobřeží Afriky u Guinejského zálivu se rozkládá Gabon. Země ukrytá v deštném pralese s ryze tropickým a rovníkovým podnebím, třetinovou negramotností a zjevnou mírou chudoby se díky nalezištím ropy vyšplhala mezi ekonomicky stabilnější africké země. Gabon se pro turisty a cestovní ruch otevřel už před několika lety, bez víza a potřebného očkování je ale nedostupný i nadále.

Gabon je především o nedotčené a panenské přírodě. Na trek do drsné džungle je potřeba plný žaludek. Jako by to místní věděli, na talíři se běžně objevují sladké brambory, ořechy, maniok a rýže. Nejnavštěvovanější národní park Loango ukazuje maximum z divoké a nespoutané Afriky. Díky své rozloze se v něm vystřídají savany, lesy i pláže a řeky. Stejně bohatý na faunu je i park Lopé, kde jsou početné skupiny mandrilů, šimpanzů a ohrožených goril.

Nejen neprozkoumaný prales hraje v Gabonu prim. Za zmínku stojí i stejně panenská kultura kmene Bantu. Jejich hudební cítění je pověstné, kmenové rituály jako konzumace halucinogenní kůry z rostliny Iboga pro spirituální spojení Evropany fascinují.

I Gabon má ale místo, kde čas plyne o něco rychleji. Hlavní město Liberville na západním pobřeží země je domovem pro většinu obyvatel a je hospodářským, politickým a kulturním centrem. Vzhledem k celkové úrovni Gabonu je město příjemným překvapením. Služby pro turisty, od hotelů po taxi, jsou běžně dostupné. Stačí vakcína proti žluté zimnici, dostatek balené vody a dobrodružství může začít.

Zobrazit Skrýt

Recenze cestovatelů

Přidat recenzi Přidat recenzi

Prozatím nikdo nevložil recenzi. Buďte první.


Mapa míst v Gabonu

Související diskuze

Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

Prozatím nikdo nezaložil diskuzi na toto téma. Buďte první.


Destinace v Gabonu Zobrazit Skrýt