Vyhledejte dovolenou

Dovolená Gambie 2020/2021

Gambie je nejmenší ze zemí na africkém kontinentu a leží v jeho západní části, v tropickém pásmu. Jedná se o stát, který se rozkládá v nížině obklopující řeku Gambii a tvoří prakticky enklávu v centru západoafrického Senegalu.

V posledních letech vyrostlo na zlatavých písčitých plážích této země několik desítek rozsáhlých turistických resortů, které lákají především na celoročně teplé moře a přijatelnou cenu služeb. Díky celkem velkému zájmu zejména západoevropské klientely jsou ve výstavbě i další komplexy. Nově vzniklá letoviska nabízejí kromě celoroční příjemné relaxace na tropických plážích i velký výběr vodních sportů a v nabídce jsou i luxusní wellness pobyty. Návštěvníci mohou také poznat osobitou kulturu místních obyvatel, kteří se věnují převážně zemědělství a přímo na plážích lze koupit čerstvé tropické ovoce nebo si nechat vymačkat osvěžující ovocný džus.

Průměrná roční teplota se pohybuje kolem 26 ˚C a období dešťů přichází pravidelně v letních měsících.

Zobrazit Skrýt

Recenze cestovatelů

Přidat recenzi Přidat recenzi

Prozatím nikdo nevložil recenzi. Buďte první.


Mapa míst v Gambii

Související diskuze

Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

Mauricius či Gambie v březnu?

Hezký den Neumím se rozhodnout zda Mauricius či Gambie v březnu.Kde je tepleji? Miluji. teplo.Gambie zte se bojím nemoci je třeba očkování.Jedna se i… Zobrazit více
Darina
Darina

Destinace v Gambii Zobrazit Skrýt