Vyhledejte dovolenou

Dovolená Ghana 2020/2021

Ghana je stát v západní Africe, ležící v oblasti Guinejského zálivu. Je zemí s osobitou kulturou, kde lze dodnes potkat čaroděje provozující magické rituály i lidové tradice, které svoji podobu nezměnily již několik stovek let. I přes ekonomické a společenské problémy, se kterými se Ghana potýká, je pro cestovatele velmi zajímavou zemí.

Má své tropické písečné pláže i bohatou historii. Právě v této oblasti západní Afriky se nacházelo centrum jedné z nejmocnějších afrických říší, Ašantského království. To podlehlo anglickým koloniálním silám až na počátku 20. století. Dodnes je možné obdivovat ašantskou architekturu a další aspekty této významné říše.

Obrovské bohatství představuje místní příroda. V ghanských tropických lesích, zvláště pak v národním parku Kakum, lze nalézt nesčetné množství druhů dřevin i rostlin používaných v lidovém léčitelství, majících svou nezastupitelnou úlohu i ve farmacii.

Cílem mnoha cestovatelů je také hrad ve městě Elmina, který je památkou na portugalskou kolonizaci Afriky. Právě zde se nakládalo na lodě zlato a další cenné komodity vyvážené do Evropy. Sídlo je však nechvalně proslulé i obchodem s otroky, v němž právě Portugalci svého času vynikali.

V Ghaně je celoročně teplé tropické klima a s vydatnějšími srážkami se lze setkat v závislosti na regionu. Obecně však platí, že od listopadu do počátku dubna bývá většina území bez srážek.

Zobrazit Skrýt

Recenze cestovatelů

Přidat recenzi Přidat recenzi

Prozatím nikdo nevložil recenzi. Buďte první.


Mapa míst v Ghaně

Související diskuze

Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

Prozatím nikdo nezaložil diskuzi na toto téma. Buďte první.


Destinace v Ghaně Zobrazit Skrýt