Vyhledejte dovolenou

Dovolená Guam 2020/2021

Guam je nenápadný ostrov na samém jihu souostroví Mariany v Tichém oceánu. Spadá pod správu Spojených států amerických, místním tak hned po narození spadne do klína americké občanství.

Ostrov má v oceánu (ne)výhodnou polohu, zneužívali toho kolonizátoři a přehazovali si Guam jako horký brambor. Během 2. světové války i války ve Vietnamu byl opět často využíván. Americká armáda zabírá bezmála třetinu ostrova, z druhé strany se sem navíc tlačí jednotky z japonské Okinawy. Válečné konflikty zajistily Guamu dostatečnou „slávu“, deštné pralesy jsou totiž plné děl a zbytků opevnění.

Naštěstí ne všechno na ostrově má tuto souvislost. Hora Lamlam vyrostla něco málo přes 400 metrů, přesto ji nelze přehlédnout ani minout. Výstup na vrchol ke křížům, které odkazují na přítomnost křesťanské víry, nabízí výhled na daleké ostrovy a širý oceán. Guam je ze všech stran olemovaný písečnými plážemi a tyrkysovým mořem, na jehož dně se rojí hejna malých a hbitých rybek. Ani byste nepoznali, že leží nedaleko Mariánského příkopu, který sahá do téměř třináctikilometrové hloubky.

Kmen Čomoro, který tvoří míšenci z mikronéských ostrovů pomalu ustupuje politickým a vojenským zájmům. Přesto je zdejší příroda stále krásná a hlavní město Hagåtña kulturním i politickým centrem s nezapomenutelnou atmosférou. Sedmnáct hodin letu za to dozajista stojí.

Zobrazit Skrýt

Recenze cestovatelů

Přidat recenzi Přidat recenzi

Prozatím nikdo nevložil recenzi. Buďte první.


Mapa míst na Guamu

Související diskuze

Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

Prozatím nikdo nezaložil diskuzi na toto téma. Buďte první.


Destinace na Guamu Zobrazit Skrýt