Vyhledejte dovolenou

Dovolená Guinea-Bissau 2020/2021

Jedna z nejchudších zemí světa leží na západním pobřeží Afriky mezi Senegalem na severu a Guineou na jihu u břehů Atlantského oceánu. Chudoba a život na úkor o něco navštěvovanějších sousedních zemí nenabízí moc prostoru, jak dát o sobě vědět.

Guinea-Bissau je na rozdíl od jiných afrických zemí v nížinném pásu, nejvyšší bod měří úsměvných 262 metrů. Na severu země občas zaúřaduje vítr Harmatán, který sem zanese drobný saharský písek. Hlavní město Bissau leží na členitém pobřeží u ústí řeky Geba s pevností Fotaleza de Sao José da Amura a mauzoleem Amílcara Cabrala, který do úmoru bojoval proti portugalským kolonizátorům. Kulturně je ale bezesporu nejvýživnějším místní trh Mercado de Bandim. Z jednoho a půl milionu obyvatel země, kteří jsou členy místních kmenů, se pětina stáhla právě do Bissau. Je tu tedy největší a nejpozoruhodnější koncentrace národní kultur a zvyků.

U jižní hranice s Guineou se táhne národní park Bosques de Cantanhez. O co je složitější se sem přes zapadlou vesnici Jember dostat, o to úchvatnější jsou přírodní scenérie a pozorování divokých zvířat. Guinea-Bissau není zabalená v pozlátku, za to ale nabízí unikátní zážitek. Ještě stále tu člověk poslouchá přírodu a zpovídá se jí. A to stojí za vidění.

Zobrazit Skrýt

Recenze cestovatelů

Přidat recenzi Přidat recenzi

Prozatím nikdo nevložil recenzi. Buďte první.


Mapa míst v Guinee-Bissau

Související diskuze

Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

Prozatím nikdo nezaložil diskuzi na toto téma. Buďte první.


Destinace v Guinee-Bissau Zobrazit Skrýt