Vyhledejte dovolenou

Dovolená Guinea 2020/2021

Guinea leží na západním pobřeží Afriky při Atlantském oceánu v pásu nejchudších zemí světa. Obrovská chudoba a závislost na zahraniční pomoci, špatná lékařská péče a uprchlíci ze sousedních zemí nedávají Guinee příliš prostoru nalákat turisty a ukázat to nejlepší ze své země. Najdete tu ale skoro všechny přírodní skvosty – deštné pralesy, opuštěné pláže, vysoké hory i sítě vodopádů. Mezi tím vším, ukryté na těžko přístupných místech, žije dodnes přes dvacet původních kmenů s vlastní kulturou a jazykem. Pláže na západním pobřeží jsou dlouhé, liduprázdné, s jemným pískem a dravými břehy Atlantského oceánu.

Hlavní město Conakry je prakticky jediné místo v zemi, které se, i když vzdáleně, přibližuje evropskému stylu. Je tu ale vidět velký rozdíl mezi bohatými a chudými. Zbytek země představuje nespoutané dobrodružství bez pravidel a cestovatelských plánů. Asfaltové silnice se směrem do vnitrozemí mění v prašné stezky, lesy jsou hustší a lidí ubývá. S lámanou angličtinou jste se rozloučili hned za hranicemi města, dál jste odkázaní na francouzštinu a pro cizince nesrozumitelné dialekty. Není se ale čeho bát, stejně jako je Guinea atrakcí pro turisty, turisté jsou atrakcí pro místní obyvatele.

Oblast Fouta Djallon nabízí úchvatné přírodní scenérie. Mezi strmými kopci se proplétá deštný prales, mohutné vodopády a dřepí několik stolových hor. Centrum oblasti je ve městě Labé, které je kulturním centrem země. Jeden z mála bodů ve vnitrozemí, kde je rušná městská atmosféra.

O pár set kilometrů na jihovýchod se nachází národní park du Haut Niger, který je navštěvovaný díky nedotčené přírodě a nezapomenutelnému safari. Hroši, sloni, šimpanzi, buvoli, lvi a mnoho dalších živočišných druhů tu žije ve volné přírodě a člověk může být jen tichým pozorovatelem. Guinejská příroda se popisuje těžko, má v sobě něco navíc, co je potřeba vidět na vlastní oči.

Na jednu stranu se vyplatí být obezřetný a připravený na všechny strasti, které vám může tato chudá země bez zázemí a turistických služeb vplést pod nohy, na druhou stranu je to dobrodružství, na které nezapomenete.

Zobrazit Skrýt

Recenze cestovatelů

Přidat recenzi Přidat recenzi

Prozatím nikdo nevložil recenzi. Buďte první.


Mapa míst v Guinee

Související diskuze

Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

Prozatím nikdo nezaložil diskuzi na toto téma. Buďte první.


Destinace v Guinee Zobrazit Skrýt