Vyhledejte dovolenou

Dovolená Haiti 2020/2021

Jaká země je označovaná za nejchudší na západní polokouli? Haiti. Leží v západní části ostrova Hispaniola společně s Dominikánskou republikou, která je čím dál oblíbenější exotickou destinací. Haiti bylo na rozdíl od ní dlouhá léta sužováno válkou a pravidelně terčem přírodních katastrof.

Země ale konečně vstává z popela a hodlá naplno využít kulturního a přírodního bohatství, výhodné polohy v Karibiku a otevírá náruč turistům. Je dobré mít na paměti, že se jedná o chudou a rozvojovou zemi. Na jednu stranu je rozdíl mezi chudými a bohatými propastný, většina lidí žije ve slumech, na druhou stranu nabízí rozmanitou přírodu a neopakovatelnou kulturu a atmosféru. Hlavní město Port-au-Prince bývalo koloniální baštou a na svou architekturu lákalo návštěvníky. V roce 2010 zbyly z města po ničivém zemětřesení jen ruiny.

Na severu země jsou dva největší monumenty – ohromná pevnost Laferiére pro pět tisíc mužů a palác Sans-Souci postavený Jindřichem I., ze kterého dnes zbylo už jen několik zdí, přesto láká pozornost.

Ještě o něco severněji se nachází jediný luxusní rezort na Haiti – Labadee. Vábí na dlouhé písečné pláže, korálové útesy s bohatým podmořským životem a bláznivé adrenalinové atrakce, například nejdelší zipline na světě. Protipólem je piráty obývaná Tortuga, které se cestovní ruch zcela vyhýbá. Možná dobře, piráty totiž vystřídaly vodní želvy a našly tu svůj klid.

Pravé bohatství Haiti se ale skrývá v národních parcích, které skrývají deštné pralesy, vodopády, jezera a vnitrozemská pohoří. Koupačka u vodopádů Bassin Bleu uprostřed džungle je jen pro odvážlivce, národní park Pic Macaya zase odhalí zcela jedinečné a neznámé druhy zvířat a rostlin. Při cestování po Haiti platí mimo běžné zásady slušného turisty jedno pravidlo navíc. Místní obyvatelé jsou často stoupenci voodoo, buďte tedy milí za všech okolností :-) 

Zobrazit Skrýt

Recenze cestovatelů

Přidat recenzi Přidat recenzi

Prozatím nikdo nevložil recenzi. Buďte první.


Mapa míst na Haiti

Související diskuze

Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

Prozatím nikdo nezaložil diskuzi na toto téma. Buďte první.


Destinace na Haiti Zobrazit Skrýt