Vyhledejte dovolenou

Dovolená Honduras 2020/2021

Honduras je zemí Střední Ameriky, chudou, žijící ve stínu turisticky vyhledávanějších destinací jako je Kuba nebo Kostarika, ale s dechberoucími přírodními krásami umně schovanými v deštných pralesech. Banány představují alfu a omegu honduraské ekonomiky. Kromě nich turistům v Banánové republice nabídnou radši carneadu – národní pochoutku z grilovaného hovězího masa v pomerančové šťávě a výživnou fazolovou polévku.

Tegucigalpa je sice hlavní město, ale dnes představuje jen politické a ekonomické centrum s několika historickými budovami. Veškerá zábava a pestrá kultura se svezla ze svahů do San Pedra.

Mayská kultura prostoupila celou Střední Amerikou, Honduras nevyjímaje. Město a rozsáhlé archeologické naleziště Copán je jedním z největších odkazů mayské civilizace, zachovaly se desítky soch, typických pyramid a záhadných hieroglyfů. Návštěva Copánu a jeho blízkého okolí není otázkou pár hodin, ale bez nadsázky několika dnů. Ve všech městech je velmi výrazná stopa po kolonizaci, která se nejvíce projevila v architektuře. Sídlo honduraské vlády nebo impozantní katedrála Comayagua ve stejnojmenném městě stojí za prohlídku.

Příroda hraje v Hondurasu prim. Dravá řekla Cangrejal je pro divoké sjezdy na raftu, jezero Yojoa obklopené ze všech stran nepropustným deštným pralesem vzbuzuje respekt. Mezi stromy i pod vodní hladinou je čilý život. Největší přírodní perlou je ale rozlehlá přírodní rezervace Platano Forrest na východě země. Naprosto jedinečný lesní komplex si žije svým životem. Domluvte si anglicky mluvícího průvodce a vstupte s pokorou do míst, kde má příroda duši a nepodléhá diktátu a necitlivým zásahům člověka.

Zobrazit Skrýt

Recenze cestovatelů

Přidat recenzi Přidat recenzi

Prozatím nikdo nevložil recenzi. Buďte první.


Mapa míst v Hondurasu

Související diskuze

Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

Prozatím nikdo nezaložil diskuzi na toto téma. Buďte první.


Destinace v Hondurasu Zobrazit Skrýt