Vyhledejte dovolenou

Dovolená Hongkong 2020/2021

Oficiální název Hongkongu zní: "Zvláštní administrativní oblast Čínské lidové republiky Hongkong". Tvoří ho přístavní město na jihu Číny a přilehlé oblasti. Až do roku 1997 byl pod britskou správou, proto se zde bez problémů domluvíte anglicky. Vízum není potřeba. Je jedním z nejdůležitějších světových středisek bankovnictví a obchodu.

Podnebí je subtropické, v zimním období je chladněji a sucho, v létě přicházejí monzuny, v září někdy i tajfuny. Hongkong je kosmopolitní, moderní město se spoustou hotelů a restaurací různých úrovní, ale také buddhistických chrámů. Každý večer ve 20 hodin začíná nad střechami mrakodrapů světelná show Symphony of Lights. Přímo ve městě navštivte tržiště (proslulý je noční trh na Temple Street a čínský trh ve vesničce Stanley) nebo hongkongský park se zelenými zahradami, jezírky s vodními ptáky, fontánami, přírodními restauracemi a muzeem čaje. Nejlépe v podvečer vyjeďte na Victoria Peak, ze kterého je dechberoucí výhled na celé město.

Nevynechte ani ostrov Lantau, kde se nacházejí krásné pláže a největší socha sedícího Buddhy na světě poblíž kláštera Po Lin.

Zobrazit Skrýt

Nejoblíbenější letoviskaRecenze cestovatelů

Přidat recenzi Přidat recenzi

Prozatím nikdo nevložil recenzi. Buďte první.


Mapa míst v Hongkongu

Související diskuze

Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

Prozatím nikdo nezaložil diskuzi na toto téma. Buďte první.


Destinace v Hongkongu Zobrazit Skrýt