Vyhledejte dovolenou

Dovolená Jemen 2020/2021

Jemen leží na jihovýchodní hranici Arabského poloostrova. Krásné scenérie hor, pouště a města s mrakodrapy vyvstávající z ničeho jsou turistům ale střídavě nedostupné kvůli vrtkavé bezpečnostní situaci. Jemen je velmi konzervativní země plná pravidel, zvykového práva, islámu a zbraní.

I když je situace v Jemenu vyhrocená a nebezpečná, je to země s velmi bohatou historií, spoustou památek a neopakovatelných přírodních krás. Jižní Jemen je turistům mnohem přístupnější - s hotely a vůlí místních mluvit anglicky. Bohužel je to právě sever země, který stojí za vidění. Kvůli nestabilní bezpečnostní situaci není momentálně Jemen doporučovaný jako vhodný cíl. Na druhou stranu je to jen doporučení a místní cestovní kanceláře dokážou vytvořit plán na míru podle aktuálního dění.

Celé pobřeží Jemenu lemují korálové útesy a bílé pláže, bohužel infrastruktura na ně zapomněla a často jsou těžko dostupné. A ke vší smůle není přístupnější ani ostrov Socotra, který byl kdysi vyhlášený krásnými treky. Jediné, co nepodléhá v Jemenu omezení, je jídlo. Ryby na sto způsobů, saltah připomínající český guláš nebo medový chléb s kávou moka a qishr polahodí nejen oku, ale pohladí i na jazýčku. Snad se situace v zemi brzy zklidní a otevře brány turismu.

Zobrazit Skrýt

Recenze cestovatelů

Přidat recenzi Přidat recenzi

Prozatím nikdo nevložil recenzi. Buďte první.


Mapa míst v Jemenu

Související diskuze

Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

Prozatím nikdo nezaložil diskuzi na toto téma. Buďte první.


Destinace v Jemenu Zobrazit Skrýt