Vyhledejte dovolenou

Dovolená Jižní Korea 2020/2021

Jižní Korea je přívětivější část Korejského poloostrova přesně mezi východním pobřežím Číny a Japonskem. I když má Jižní Korea co nabídnout, žije ve stínu svých sousedů, kteří jsou mnohonásobně navštěvovanější.

Tato země je rozmanitá v přírodě, ve městech i na talíři. Kombinace všudypřítomné rýže, nespočtu omáček a nakládaného zelí kimchi dodá energii na celý den. Je jedno, jestli se turisté vydají do hlavního města Soulu nebo objevovat krásy přírody. Většina území je hornatá stejně jako severní část poloostrova, a tak se chtě nechtě staly treky po horách nedílnou součástí tamního života. Kvůli tomu je třeba zapomenout na výhledy a klid bez cvakajících fotoaparátů. Kopec Anmiongogage patří mezi ty méně navštěvované a klidnější, ale nemá o nic méně krásných výhledů do přírody. Svoje místo při průzkumu země mají i parky, přírodní rezervace nebo přilehlé ostrovy a jeskyně.

Příroda je v Koreji protipólem k hlavnímu městu Soulu, které je se svou aglomerací druhým největším městem světa, hned po Tokiu. Mezi mrakodrapy, obchody, restauracemi, neony a širokými ulicemi se krčí malé, ale upravené parky. Slavný chrám Bongeunsa, honosné paláce nebo muzeum čaje, lásky a Samsungu jsou nedílnou součástí extravagantního Soulu. Hvězdy je vidět málokdy, ale Jižní Korea má spoustu jiných předností a lákadel.

Zobrazit Skrýt

Nejoblíbenější letoviskaRecenze cestovatelů

Přidat recenzi Přidat recenzi

Prozatím nikdo nevložil recenzi. Buďte první.


Mapa míst v Jižní Koreji

Související diskuze

Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

Prozatím nikdo nezaložil diskuzi na toto téma. Buďte první.


Destinace v Jižní Koreji Zobrazit Skrýt