Vyhledejte dovolenou

Dovolená Kamerun 2020/2021

Kamerun leží ve Střední Africe a ze západu ho omývá Atlantský oceán. Sice ztrácí body na pokulhávající ekonomice a nestabilitě, ale vše dožene příroda a celková atmosféra země. Kamerun totiž obsáhne všechno, co může turista od Afriky očekávat. Nabízí od všeho trochu a je jedno, jestli se jedná o jazyk, etnické složení, náboženství, kulturu nebo jídlo.

Cesta do Kamerunu není akce „Hurá“, víza se totiž vyřizují na kamerunské ambasádě v Berlíně, proto doporučujeme začít s plány v předstihu a zaúkolovat cestovní kancelář. Očkování proti žluté zimnici a obrně je povinné, žloutenka typu A a B, břišní tyfus a meningitida je nasnadě. V kombinaci s dodržováním hygieny už ale nic nebrání v cestě.

Napříč zemí se střídá poušť s deštnými pralesy, téměř čtyřtisícovými vrcholy a pláže s lávovým pískem a dravými vlnami. Na pobřeží leží město Douala a známá letoviska Limbo a Kribi, která připomínají jižní Evropu. Klamat může i všudypřítomná francouzština a angličtina, které nedělají místním problém. V případě nouze odbourá bariéry zmínka o fotbalu a čilá diskuze může začít.

Kamerun není turisty vyhledávanou destinací, ale kombinace polopouště na severu u jezera Čad, tamní islámské víry, náročného výstupu ve středu země na horu Mt. Kamerun, procházek deštným pralesem, pozorování goril, vodopádů, které ústí rovnou do moře, velkých měst a celodenního smlouvání je Afrikou v kostce.

Zobrazit Skrýt

Recenze cestovatelů

Přidat recenzi Přidat recenzi

Prozatím nikdo nevložil recenzi. Buďte první.


Mapa míst v Kamerunu

Související diskuze

Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

Prozatím nikdo nezaložil diskuzi na toto téma. Buďte první.


Destinace v Kamerunu Zobrazit Skrýt