Vyhledejte dovolenou

Dovolená Kazachstán 2020/2021

Kazachstán leží ve střední Asii a patří mezi největší země světa, obklopen je však ještě většími velikány, například Ruskem na severu a Čínou na východě.

Kazachstán má velmi specifickou národní kuchyni, jejímž cílem je energie na celé dopoledne. Skopové maso s nudlemi (bešbarmak), masové a zeleninové koule (manty) a nekvašený chléb (lepjoška), který se zapíjí zkvašeným kobylím (kumys) nebo velbloudím mlékem. S plným žaludkem můžete vyrazit na cestu.

Astana je hlavní město Kazachstánu a mnohé návštěvníky překvapí jeho futuristický vzhled a moderna. Průhledné nákupní centrum ve tvaru stanu Khan Shatyry, umělé pláže a stometrová věz Barmetek patří ve městě mezi největší překvapení. Z vyhlídky, která vypadá jako lízátko, je úchvatný výhled na celou Astanu, která z výšky připomíná pulzující evropské město. Hned za městem se ale turisté vrátí rychle do reality střední Asie.

Doprava zaostává a při cestování napříč zemí to může způsobit mnoho nepříjemností. S trochou plánování to nemusí být překážka. V celém Kazachstánu žije zhruba sedmnáct milionů obyvatel, což ho vzhledem k jeho rozloze řadí na první místo mezi státy s nejmenším zalidněním na světě. Nevýhoda? Ani omylem. Jako by země byla místem, kde se ke všemu najde protipól. Muslimové tu žijí v míru vedle pravoslavných křesťanů z Ruska, bída a chudoba v rozporu s velkými zásobami ropy v Kaspickém moři nebo vrchol Zhengis Shingy v pohoří Zailiyski Alatau s výškou přes 7500 metrů nad mořem a nehostinná poušť Pribalkaš.

Na jihu u hranice s Kyrgyzstánem se rozkládá jedno z největších lákadel Kazachstánu. Přírodní rezervace Aksu-Zhabagly je nesmírně bohatá na rostliny a rarity z živočišné říše, například ťanšanský bílodrápý medvěd.

Země, kde se můžete beze strachu a bez víza 30 dní toulat po horách a nacpávat se skopovým, s radostí přijme každého turistu.

Zobrazit Skrýt

Recenze cestovatelů

Přidat recenzi Přidat recenzi

Prozatím nikdo nevložil recenzi. Buďte první.


Mapa míst v Kazachstánu

Související diskuze

Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

Prozatím nikdo nezaložil diskuzi na toto téma. Buďte první.


Destinace v Kazachstánu Zobrazit Skrýt