Vyhledejte dovolenou

Dovolená Kiribati 2020/2021

Souostroví 36 atolů a korálových ostrovů na obou stranách rovníku se v délce přes čtyři tisíce kilometrů táhne Tichým oceánem. Kiribati má ostrovy, které jsou jeho součástí, rozeseté na velkém území, některé z nich jsou kvůli špatné dostupnosti dodnes téměř neobydlené.

Gilbertovy ostrovy jsou největší a v rámci Kiribati představují ekonomické, politické a kulturní centrum. Hlavní město Jižní Tarawa se rozkládá na několika malých ostrůvcích, které jsou propojené lávkami těsně nad mořskou hladinou. Hustota osídlení se ale blíží hodnotám Hongkongu.

Největší perlou souostroví je známý Vánoční ostrov, jeho velkou část zabírá národní park, který je útočištěm pro každoroční invazi tisíců červených krabů. Marakei je nenápadný ostrov na severovýchod od Tarawy. Romantické laguny napříč celým ostrovem jsou vyhledávaným líbánkovým cílem.

Hladina moří a oceánů se ale pozvolna zvyšuje a Kiribati, tichomořské placky, budou jednou z prvních obětí. Obyvatelé se vrátí zpět na indonéské ostrovy nebo do Austrálie a na Nový Zéland. A turisté budou mít na seznamu o zajímavou destinaci méně. Stále je ale čas. Naštěstí se bez problému domluvíte anglicky, nemusíte se zdržovat výukou zapomenutého jazyka.

Zobrazit Skrýt

Recenze cestovatelů

Přidat recenzi Přidat recenzi

Prozatím nikdo nevložil recenzi. Buďte první.


Mapa míst na Kiribati

Související diskuze

Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

Prozatím nikdo nezaložil diskuzi na toto téma. Buďte první.


Destinace na Kiribati Zobrazit Skrýt