Vyhledejte dovolenou

Dovolená Komorské ostrovy 2020/2021

Ostrovy sopečného původu v tropickém pásu střídavě sužované obdobím dešťů a sucha na půli cesty mezi Mosambikem a Madagaskarem patří mezi perly Indického oceánu. Komory tvoří čtyři ostrůvky, z nichž jeden je pod správou Francie. Kolem celého pobřeží se táhne korálový útes, který skrývá bohatý podmořský život. Mořský park Moheli je domovem mnoha rostlin a endemických živočišných druhů, které se nevyskytují nikde jinde na Zemi.

Korálové útesy, oceán, pár luxusních hotelů a nejkrásnější pláž Mitsamiouli se spoustou zátok pro nerušené lenošení nejsou jediným důvodem pro návštěvu. Města mají díky vlivu arabské, jihoasijské a evropské kultury jedinečný ráz. Nejkrásnější je hlavní město Moroni a město Mutsamudu, kde můžete obdivovat mešity a ohromné paláce, procházet se přilehlými parky, úzkými uličkami, po přístavu a místních trzích.

Stejně lákavá jako města a pobřeží je i turistika ve vnitrozemí Komor. Výstup na stále aktivní sopku Mount Karthala je nevšedním zážitkem. Kdo nemá tolik odvahy, může zavítat ke slanému jezeru nebo do přírodní rezervace Ntringui. 

Zobrazit Skrýt

Recenze cestovatelů

Přidat recenzi Přidat recenzi

Prozatím nikdo nevložil recenzi. Buďte první.


Mapa míst na Komorských ostrovech

Související diskuze

Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

Prozatím nikdo nezaložil diskuzi na toto téma. Buďte první.


Destinace na Komorských ostrovech Zobrazit Skrýt