Vyhledejte dovolenou

Dovolená Konžská republika 2020/2021

Konžská republika (Republika Kongo) je státem střední Afriky. Nevybočuje, je chudá, s vratkou ekonomikou, častými nepokoji, bantuskými kmeny a krásnou přírodou. Země získala nezávislost až v roce 1960, stopy kolonizace jsou tu výraznější než kdekoliv jinde. Za návštěvu stojí bazilika sv. Anny, mešita Grand Mosque nebo vyhlídková věž Tour Nabemba. Chudoba z výšky je ale stejně smutný pohled jako ze země. Hlavní město Brazzaville je často jen výchozím bodem.

Období dešťů střídají měsíce sucha, teplota během roku málokdy klesne pod třicet stupňů. Osvěžit se můžete v moři u západní hranice nebo se schovat ve stínu lesa na východě země. Sangha Trinational je území na severovýchodě Konžské republiky, které zasahuje i do Kamerunu a Středoafrické republiky. V deštném pralese a na jeho okrajových pláních můžete pozorovat nejen slony, krokodýly nebo gorily, ale i nahlédnout do civilizací nedotčeného světa pygmejů Aka.

Na pobřeží Atlanského oceánu leží město Pointe-Noire. Na rozdíl od hlavního města není jen přehlídkou chudoby a kriminality, i když i tady je třeba mít se na pozoru. Dlouhá promenáda s kolonizační architekturou, písečné pláže a dravé vlny Atlantského oceánu jsou ideálním zakončením dobrodružné dovolené.

Zobrazit Skrýt

Recenze cestovatelů

Přidat recenzi Přidat recenzi

Prozatím nikdo nevložil recenzi. Buďte první.


Mapa míst v Konžské republice

Související diskuze

Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

Prozatím nikdo nezaložil diskuzi na toto téma. Buďte první.


Destinace v Konžské republice Zobrazit Skrýt