Vyhledejte dovolenou

Dovolená Kuvajt 2020/2021

Kuvajt je malý stát na severozápadě Perského zálivu. Co ztrácí na rozloze, to dohání na bohatství, které mu zajišťuje téměř desetina světových zásob ropy. Nehostinná poušť se táhne napříč celou zemí. Suché podnebí, padesátistupňová horka a písečné bouře jsou tu na téměř denním pořádku.

I když stejnojmenné hlavní město překypuje moderní architekturou a připomíná evropská velkoměsta, je to jen důsledek ohromného bohatství země. Islám je tu velmi přísný a tradiční. Dobrá ekonomická situace není zárukou volnějšího přístupu k místní víře. 

Kombinace všudypřítomné pouště s korzujícími beduíny, pulzujícího Kuvajtu (města) a obzoru z ropných rafinérií je jedinečná. Dominantou hlavního města je bezesporu věž Al Hamra Tower. Z téměř čtyřsetmetrové výšky budete mít Kuvajt jako na dlani. Protipólem k moderní architektuře je Šejkův palác. Pobřeží je téměř celé zastavěné a přístup k Perskému zálivu možný jen od hotelu. Na dohled je však ostrov Failaka s ohromnými archeologickými nalezišti. Nebyl by to ale Kuvajt, kdybyste i sem nepotřebovali propustku ve formě víza. Naštěstí ho lze získat i po příletu na letišti a není drahé.

Zobrazit Skrýt

Recenze cestovatelů

Přidat recenzi Přidat recenzi

Prozatím nikdo nevložil recenzi. Buďte první.


Mapa míst v Kuvajtu

Související diskuze

Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

Prozatím nikdo nezaložil diskuzi na toto téma. Buďte první.


Destinace v Kuvajtu Zobrazit Skrýt