Vyhledejte dovolenou

Dovolená Kyrgyzstán 2020/2021

Asijské Švýcarsko, jak je Kyrgyzstán často nazýván, leží ve střední Asii mezi Kazachstánem na severu a Čínou na východě a jihu. Díky nomádské kultuře i vládě Čingischána je země prošpikovaná historickými památkami. Přesto nejsou pro návštěvníky největším lákadlem památky, ale hlavně hory, ledovce a nespoutaná drsná příroda.

Hlavní město Biškek je směskou památek z dob sovětské éry a čínské kultury. I když by to ve střední Asii málokdo čekal, město je poměrně živé a kulturně bohaté. Univerzity, rozlehlá náměstí, betonové sochy, dubové parky, trhy a striptýzové bary tvoří centrum města. Ráno si dejte hamburger a kupte plstěný klobouk, abyste trochu zastínili kruhy pod očima po probdělé noci, a můžete vyrazit do terénu.

Ledovcové jezero v objetí pohoří Ťan-Šan na severovýchodě země je druhým největším vysokohorským jezerem na světě. Ve stínu prudkých svahů uprostřed drsné přírody se nachází město Karakol. Napříč zemí vede Hedvábná stezka a v Kyrgyzstánu na ni leží několik zajímavých bodů – například město Osh, které je označované jako nejstarší v celé střední Asii. Sulejmanova hora hned za městem je častým cílem turistů, kteří si netroufají na do nebe sahající hory, ale chtějí pokořit alespoň nějaký vrchol. Jedním z nejlákavějších unikátů je však největší les vlašských ořechů Arslanbob.

Drsná příroda s ledovci, horami, jezery, Hedvábnou stezkou, krutými zimami a teplým létem není pro každého, přesto se po cestě do Kyrgyzstánu poohlíží stále více turistů.

Zobrazit Skrýt

Recenze cestovatelů

Přidat recenzi Přidat recenzi

Prozatím nikdo nevložil recenzi. Buďte první.


Mapa míst v Kyrgyzstánu

Související diskuze

Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

Prozatím nikdo nezaložil diskuzi na toto téma. Buďte první.


Destinace v Kyrgyzstánu Zobrazit Skrýt