Vyhledejte dovolenou

Dovolená Laos 2020/2021

Laos je podlouhlý vnitrozemský stát v jihovýchodní Asii na poloostrově Zadní Indie. Žije ve stínu Vietnamu a Thajska, které jsou mnohem oblíbenější a turisty vyhledávanější. Jedním z důvodů může být kromě absence moře i téměř nulová znalost angličtiny.

Přes všechny počáteční peripetie s jazykem a vízy stojí Laos za průzkum. Většina cest začíná v hlavním městě Vientiane a zaslouží více než jeden den. Město santalového dřeva můžete procestovat tuk tuky a projet se kolem Brány svobody Patuxai, buddhistického chrámu Wat Si Saket, stavit se na místním tržišti ochutnat grilovaného hada nebo plněného netopýra, nebo poznat historii Laosu v národním muzeu Lao.

Pravé kouzlo a bohatství odkrývá země mimo města. I když je jih země mnohem více nakloněn turistům, na severu se nachází provincie Phongsaly, kde žijí původní kmeny, které si uchovávají svoji jedinečnou kulturu, jazyk i tradice. Oblast je ukrytá ve vysokých kopcích a poměrně špatně přístupná. Ve středu této oblasti se nachází i město Luang Prabang se známým chrámem Wat Xieng Thong, které dodnes platí za duchovní centrum země. Směrem k jihu je třeba navštívit vodopády Kuang Si s tyrkysovými lagunami. Nalézají si cestičky mezi skalami a vytváří tak romantická jezírka a kaskády. Dál na jih se nachází komplex chrámů Vat Phou, který odkazuje na hinduistickou a buddhistickou historii.

I když Laos ovlivňuje tropické podnebí, období sucha se střídá s monzuny a teploty kolísají mezi 15 a 40 stupni. Až se ke konci roku počasí umoudří, zařiďte vízum, sbalte to nejnutnější a vyrazte.

Zobrazit Skrýt

Recenze cestovatelů

Přidat recenzi Přidat recenzi

Prozatím nikdo nevložil recenzi. Buďte první.


Mapa míst v Laosu

Související diskuze

Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

CK pro Kambodžu, Thajsko, Laos

Ahoj,chci se zeptat zda mi víte poradit s výběrem cestovky která nabízí tyhle exotické destinace. Jediné co jsem zatím našel bylo www… Zobrazit více
Johanes
Johanes

Pozemní hraniční přechod Dong Kralor (Kambodža) - Veun Kham (Laos)

Prosím o Vaše zkušenosti s pozemním hraničním přechodem Dong Kralor (Kambodža) - Veun Kham (Laos).Zajímají mě vaše zkušenosti s vydáním laoského… Zobrazit více
Petr1
Petr1

Destinace v Laosu Zobrazit Skrýt