Vyhledejte dovolenou

Dovolená Lesotho 2020/2021

Lesotho zaujme svou polohou. I když je vnitrozemské, sousedí s jediným státem, Jihoafrickou republikou, která ho obklopuje ze všech stran. Země se i přes velká naleziště diamantů pohybuje na chvostu nejchudších zemí světa.

Město, které stojí za vidění, je to největší a zároveň hlavní – Maseru. Monumentální Královský palác, římskokatolická katedrála Panny Marie Vítězné a pískovcová plošina Thaba Bosiu s ruinami opevnění a hrobem králem Moshoshoe patří mezi největší lákadla města.

Subtropické podnebí je proměnlivé, léto s dvaceti stupni nad nulou a zima (cca květen–září) s teplotami u bodu mrazu, která umožňuje lyžování a zimní radovánky v areálu Oxbow v pohoří Maluti. Spíš než zasněžené svahy turisté vyhledávají přírodní rarity, kterých je v Lesothu víc než dost. Ze hřbetu poníka se projeďte kolem jeskyně Kome Caves z bláta, která dříve sloužila jako úkryt před kanibaly, pohoří Semonkong, vodopádů Maletsunyane nebo se vydejte do přírodní rezervace Bokong, kde si užijete několikadenní trip skrz park Ts´ehlanyane s původními skalními malbami.

Chudoba je vidět ve městech, v přírodě i na talíři, kde se objevuje kukuřice na tisíc způsobů s pikantními omáčkami.

Zobrazit Skrýt

Recenze cestovatelů

Přidat recenzi Přidat recenzi

Prozatím nikdo nevložil recenzi. Buďte první.


Mapa míst v Lesothu

Související diskuze

Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

Prozatím nikdo nezaložil diskuzi na toto téma. Buďte první.


Destinace v Lesothu Zobrazit Skrýt