Vyhledejte dovolenou

Dovolená Libanon 2020/2021

Libanon je zemí ležící v jihozápadní Asii, na pobřeží středozemního moře, v regionu často nazývaném Blízký východ. Je zemí potomků dávných Féničanů a na jeho území se nachází mnoho unikátních starověkých památek. Libanon je také zemí s impozantními zasněženými vrcholky hor, vypínajícími se nad kamenitou pouštní krajinou. Lze také narazit na kdysi velmi hojné cedrové háje.

Kvůli napjaté situaci se státem Izrael a občasným operacím šíitských milicí hizballáhu na jihovýchodě země, je doporučené Ministerstvem zahraničních věcí necestovat do některých regionů a před odjezdem bedlivě sledovat další vydaná doporučení.

Luxusní přímořská letoviska u Středozemního moře jsou však bezpečnou oázou klidu, kde lze nerušeně užívat slunce a čistých písečných pláží. Odsud jsou také organizovány výlety k některým nejdůležitějším památkám Libanonu, včetně proslulého městečka Baalbek, s unikátními pozůstatky starověkých chrámů z počátku našeho letopočtu.

Světově uznávaná je také libanonská kuchyně, která je založená hlavně na luštěninách, zelenině a jehněčím či skopovém mase. Známý je skvělý libanonský chléb a vynikající pochoutkou je speciálně připravovaná pasta z cizrny nebo lilků.

Zobrazit Skrýt

Recenze cestovatelů

Přidat recenzi Přidat recenzi

Prozatím nikdo nevložil recenzi. Buďte první.


Mapa míst v Libanonu

Související diskuze

Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

Prozatím nikdo nezaložil diskuzi na toto téma. Buďte první.


Destinace v Libanonu Zobrazit Skrýt