Vyhledejte dovolenou

Dovolená Libérie 2020/2021

Liberijská republika byla dlouhá léta označovaná jako nejhorší africká země. Korupce a občanská válka jsou pryč a žena s odvážnými ambicemi na postu prezidentky snad konečně vede zemi k lepším zítřkům.

V zemi panuje rovníkové klima, kdy se střídá nesnesitelné sucho s obdobím dešťů a vítr, který až sem přináší zrnka saharského písku. Hlavní město Monrovia, pojmenované po americkém prezidentovi, který se zasloužil o navrácení otroků z USA, je bez výrazných památek, které by stály za vidění. Je to hlavně přehlídka chudoby.

To pravé bohatství se skrývá v přírodě. Nimba National Forrest je největším pokladem země. Před pytláky úzkostlivě chránění šimpanzi tu mají malou oázu klidu uprostřed deštného pralesa. Občas je vyruší jen projíždějící vlak s vytaženou železnou rudou, která tvoří jeden z mála příjmů země. Národní park Lofa-Mano je pro turisty mnohem přístupnější. Nocování v džungli bude dozajista jedno z největších dobrodružství, které tu zažijete. Stejně bohatý je zapomenutý kout země s národním parkem Sapo. Na hranici rozsáhlých plání a deštného pralesa žijí divoká zvířata a místní kmeny v nevídané harmonii. Příroda v Libérii je nádherná, dostupnost je o poznání horší. Pokud se ale lámanou angličtinou domluvíte, čeká na vás nezapomenutelný zážitek.

Na pobřeží ve městě Robertsport vstupuje Libérie do nové role a je za luxusní exotické letovisko. Hotely, palmy, dlouhé písečné pláže a dravý Atlantský oceán je rájem pro surfaře a turisty, kteří chtějí zemi poznávat jen přes den a k večeru se vrátit do pohodlí a bezpečí.

Zobrazit Skrýt

Recenze cestovatelů

Přidat recenzi Přidat recenzi

Prozatím nikdo nevložil recenzi. Buďte první.


Mapa míst v Libérii

Související diskuze

Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

Prozatím nikdo nezaložil diskuzi na toto téma. Buďte první.


Destinace v Libérii Zobrazit Skrýt