Vyhledejte dovolenou

Dovolená Libye 2020/2021

Libye je rozlehlý stát na severu Afriky, u severní hranice omývaný Středozemním mořem. V úzkém pásu u moře a směrem do vnitrozemí se nachází jediný kus země vhodný pro zemědělství, kde není poušť.

I když se v posledních letech v poušti uskutečnilo několik zajímavých projektů, např. umělá řeka, efekt se nedostavil. Bohužel občanská válka i nedávný politický konflikt vracejí Libyi, nehledě na její snahy o rozmach a ekonomický posun, o desetiletí zpět na úroveň méně rozvinutých států. Libye má poměrně bohaté zásoby ropy a zemního plynu, ale na rapidní ekonomickou změnu a pohádkové bohatství, které potkalo některé arabské země, to není.

S přirozenou opatrností a podporou cestovní kanceláře je tato země nakloněna turistům zajímajícím se o historii. Leptis Magna nebo město Cyrene má rysy římské kultury a patří mezi nejnavštěvovanější památky. Historickou baštou je i hlavní město Tripolis s hradem Al-Saraya al-Hamra, mešitou z dob Osmanské říše Gurgi Mosque nebo obloukem Marka Aurelia, který odkazuje na římské město Oea, dřívější Tripolis. Libye je sice z velké části ukrytá v písku a často turistům uzavřená, ale historie, kterou skrývá, počká.

Zobrazit Skrýt

Recenze cestovatelů

Přidat recenzi Přidat recenzi

Prozatím nikdo nevložil recenzi. Buďte první.


Mapa míst v Libyi

Související diskuze

Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

Prozatím nikdo nezaložil diskuzi na toto téma. Buďte první.


Destinace v Libyi Zobrazit Skrýt