Vyhledejte dovolenou

Dovolená Macao 2020/2021

Macao se sice už téměř třicet let snaží o značnou autonomii, přesto je stále pod správou Číny. U jižní čínské hranice západně od Hongkongu se nachází asijské centrum hazardu. Už samotné přistání na letišti je díky přistávací dráze obklopené ze všech stran mořem nevšední zážitek.

Prapodivná směska portugalské architektury z dob kolonizace a čínského vlivu ze současnosti, všudypřítomných zlatem potažených kasin, která se vecpala i do historického centra města, a napodobenin italských Benátek a města neřesti Las Vegas, působí na turisty poněkud rozpačitě. Po bližším prozkoumání, kdy přestanete vnímat blikající reklamy, neonové nápisy a ultramoderní stavby, vystoupí ze stínu krásné památky z dob kolonizace, kterým dominuje kostel svatého Pavla. O něco výš nad ním a s lepším výhledem na město se nachází stará pevnost. Při procházce po městě, jehož centrum je zapsáno na seznam UNESCO, navštívíte několik zemí a kultur.

Macao se roztahuje i na přilehlé ostrovy, které spojují dlouhé mosty. Kasinový monopol tu není tak silný a čínská kultura má větší slovo, přesto se příliš neliší. Všechny cesty ale v Macau zkrátka vedou do kasina.

Zobrazit Skrýt

Recenze cestovatelů

Přidat recenzi Přidat recenzi

Prozatím nikdo nevložil recenzi. Buďte první.


Mapa míst v Macau

Související diskuze

Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

Prozatím nikdo nezaložil diskuzi na toto téma. Buďte první.


Destinace v Macau Zobrazit Skrýt