Vyhledejte dovolenou

Dovolená Malawi 2020/2021

Malawi je malý vnitrozemský stát v jižní Africe, na který se prozatím neprávem zapomíná. Paradoxem je, že se řadí mezi nejkrásnější africké země. Trasa většiny cestovatelů začíná v hlavním městě Lilongwe. Nejedná se ale o turistický magnet, město funguje jako ohromné tržiště, vidět je ale jen koncentrovaná chudoba.

Největším pokladem je geologicky nejstarší jezero světa Malawi s rozlohou jako třetina České republiky, o které se dělí se sousední Tanzanií a Mosambikem. Jednou, až se tektonické desky opět pohnou, jezero Malawi zanikne, protože leží přímo na jejich hranici. To je ale budoucnost na tisíce let vzdálená. Mys Cape Maclear leží na jižním břehu jezera. Jemný písek, tyrkysová voda, lehký příboj vln (na jezeře takové velikosti jsou i vlny možné), hotely, plážové bary a stánky se suvenýry připomínají evropské přímořské letovisko. Africká kultura a místní obyvatelé, kteří většinou plavat ani neumí a v jezeře se brouzdají sotva po kolena, vás vrátí zpátky k úchvatnému jezeru Malawi do afrického vnitrozemí. Na jezeře „pluje“ několik ostrovů, nejznámější z nich je Likoma s liduprázdnými plážemi a dva tisíce let starými baobaby, v jejichž stínu můžete odpočívat.

Mimo jezera, kolem kterého se točí skoro všechen život, má Malawi devět národních parků. Liwonde a Nyika jsou pro turisty nejpřístupnější, přesto je podpora místního průvodce nutná. Ví, jak se zachovat při konfrontaci s divokými zvířaty. Levhartů, šakalů a hyen je tu požehnaně. Bylo by přinejmenším hloupé házet Malawi do pytle „další chudá africká země“. Vyzbrojeni angličtinou a vízem se vydejte vstříc krásné a neskutečně bohaté přírodě.

Zobrazit Skrýt

Recenze cestovatelů

Přidat recenzi Přidat recenzi

Prozatím nikdo nevložil recenzi. Buďte první.


Mapa míst v Malawi

Související diskuze

Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

Prozatím nikdo nezaložil diskuzi na toto téma. Buďte první.


Destinace v Malawi Zobrazit Skrýt