Vyhledejte dovolenou

Dovolená Mali 2020/2021

Mali je rozlehlý vnitrozemí stát v západní části Afriky. Pěstování bavlny a zpracování zemědělských plodin, které je možné pěstovat jen v úzkém pásu země, který nepokrývá pouštní písek, nedokáže probudit ekonomiku k životu. Mali tak patří k nejchudším zemím světa. Islám, etnická různost, dědičné otroctví, negramotnost, poušť i život ve kmenech jsou spíše překážkou v cestě za lepším životem.

Na druhou stranu je Mali poměrně nekonfliktní zemí s pastevci a drobnými zemědělci a naprosto unikátní historií, která se hluboce vtiskla do památek a atmosféry země. Středobodem celé země je hlavní město Bamako při řece Niger, které se všudypřítomnou hudbou, muzei a trhem Marché de Medina dokonale vykresluje kulturu Mali. Ale v oblasti duchovna, architektury ani historie se nemůže rovnat městu Timbukto. V 15. století bylo město centrem pro šíření islámu v Africe a dodnes je významným duchovním místem.

Napříč celou zemí je k vidění i mnoho přírodních unikátů, např. duny La Dune Rose, srázy Bandiagara nebo okolí osady Gao. Bez ohledu na chudobu, nestabilitu a zhoršené hygienické podmínky jsou lidé v Mali srdeční, jsou věrní tradicím a naklonění turismu a propagaci země.

Zobrazit Skrýt

Recenze cestovatelů

Přidat recenzi Přidat recenzi

Prozatím nikdo nevložil recenzi. Buďte první.


Mapa míst v Mali

Související diskuze

Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

Prozatím nikdo nezaložil diskuzi na toto téma. Buďte první.


Destinace v Mali Zobrazit Skrýt