Vyhledejte dovolenou

Dovolená Man 2020/2021

Ostrov Man leží přibližně uprostřed Irského moře a je korunním závislým státem Velké Británie s vlastní samosprávu. Je ostrovem s krásnými plážemi, dramatickými útesy, hlubokými zátokami, úchvatnou krajinou i bohatou historií. Je možné zde zaslechnout původní jazyk patřící do keltské rodiny, který již málem upadl v zapomnění a dnes zažívá svoji renesanci.

Ostrov je ideálním místem pro turistiku, neboť je protkán sítí dobře značených turistických tras vedoucích krajinou starobylých kostelíků, majáků a věčně zelených pastvin. Z nejvyššího místa ostrova, kterým je přes 600 metrů vysoký kopec Snaefell, je překrásný výhled na Anglii, Wales, Skotsko i Irsko. Za návštěvu rozhodně stojí i hornické muzeum v Laxey, kde lze spatřit největší vodní kolo na světě. Návštěvníci se také mohou svézt pobřežní tramvají nebo pravidelnou linkou parního vlaku. Důležité místo v životě místních lidí mají mytické bytosti, a tak zde lze nalézt třeba krásně zdobené dveře v kmenech stromů, představující vchod do příbytku stromových víl.

Ostrov Man se těší také velké oblibě milovníků motorismu, a to zejména pro světoznámý motocyklový závod Tourist Trophy, který je každoročně pořádaný na přelomu května a června a je řazen mezi nejstarší a zároveň nejnebezpečnější závody světa.

Počasí je na ostrově velmi vrtkavé a říká se, že tu lze zažít všechna čtyři roční období v jediném dni. Nejspolehlivějším obdobím k návštěvě bývá přelom jara a léta.

Zobrazit Skrýt

Recenze cestovatelů

Přidat recenzi Přidat recenzi

Prozatím nikdo nevložil recenzi. Buďte první.


Mapa míst na Manu

Související diskuze

Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

Prozatím nikdo nezaložil diskuzi na toto téma. Buďte první.


Destinace na Manu Zobrazit Skrýt