Vyhledejte dovolenou

Dovolená Marshallovy ostrovy 2020/2021

Marshallovy ostrovy jsou ostrovní stát v Mikronésii, ve střední části Tichého oceánu. Toto souostroví se skládá z 29 atolů a 5 odlehlých ostrovů. Celková plocha, na které se těchto více než tisíc ostrovů a ostrůvků rozkládá, je 1,9 milionů kilometrů.

Nacházejí se zde krásné a dlouhé tropické pláže s jemným bílým pískem, ale za svoji popularitu vděčí zejména bohatství, které se nachází pod hladinou moře. V těsné blízkosti břehů se lze potopit do úžasné krajiny pestrých korálových útesů, a potápěči milující dobrodružství mohou prozkoumávat četné vraky lodí z druhé světové války, včetně letadlových kolosů. Marshallovy ostrovy se pro svoji polohu totiž staly velmi strategickým bodem v tichomořských bojích a později také nechvalně prosluly jako místo, kde spojené státy zkoušely jaderné zbraně.

Souostroví se správně i geograficky dělí na dvě části pojmenované v místním jazyce jako východ a západ, čili Ratak a Ralik. Lidé na menších ostrůvcích jsou velmi přátelští a stále žijí tradičním způsobem života, a tak je možné poznávat pravou kulturu Mikronésanů i jejich vynikající kuchyni. Mimo hotelů je možné se ubytovat v luxusních bungalovech rozesetých přímo na pobřeží mezi kokosovými palmami a dokonale si tak užít liduprázdné pláže této vzdálené exotiky.

Souostroví leží ve vlhkém tropickém pásmu, ale jednotlivé části se svým klimatem od sebe mírně liší. Celkově však platí, že časté deště bývají od května do listopadu. Výjimkou jsou nejjižnější ostrovy, kde prší téměř denně.

Zobrazit Skrýt

Recenze cestovatelů

Přidat recenzi Přidat recenzi

Prozatím nikdo nevložil recenzi. Buďte první.


Mapa míst na Marshallových ostrovech

Související diskuze

Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

Prozatím nikdo nezaložil diskuzi na toto téma. Buďte první.


Destinace na Marshallových ostrovech Zobrazit Skrýt