Vyhledejte dovolenou

Dovolená Mongolsko 2020/2021

Vnitrozemský, jen řídce obydlený asijský stát, jehož povrch pokrývají stepi a pouště, to je Mongolsko. Drsná země pro zkušené cestovatele, nutností je očkování a dodržování hygienických zásad. Klima je suché, od září do května mrazivé, s velkými rozdíly teplot mezi dnem a nocí.

Velkou část země tvoří náhorní plošina o výšce více než 1500 m, na severu země jsou vysoká pohoří (nad 4000 m). Hlavní město Ulánbátar je již poměrně moderní, jinde žijí lidé kočovně stejně jako před tisíci lety. Nejzajímavějšími památkami jsou buddhistické kláštery, např. Gandan v Ulánbátaru, Erdene Zuu, Khukh Burd, Amarbayasgalant nebo Khamriin. Jako památky UNESCO jsou zapsané skalní kresby Tsagaan salaa, místa nálezu fosilií dinosaurů na poušti Gobi, posvátné hory Bogd Khan, Burkhan Khaldun, Otgon Tenger a další.

Vyhledávanou aktivitou je trekking, horolezectví, ježdění na kole, na koních nebo na velbloudech, pozorování divokých živočichů (např. koní Převalského v parku Chustaj) a ptáků, rybaření, zkoumání jeskynních systémů a přespání v jurtě.

Pro cestu si připravte pas s platností min. o 6 měsíců delší než váš pobyt.

Zobrazit Skrýt

Recenze cestovatelů

Přidat recenzi Přidat recenzi

Prozatím nikdo nevložil recenzi. Buďte první.


Mapa míst v Mongolsku

Související diskuze

Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

Hledam spolucestujiciho

Jedu koncem dubna vlasnim autem-Toyota 4x4 upravena jako Wohnmobil do Mongolska.Hledam spolujezdce(muze nebo zenu)ktery by jel se mnou.Kdo chce… Zobrazit více
el
el

1.6.-16.6. 2019 - Moskva, BAJKAL, Mongolsko

Vejdeme se do 40.000 Kč každý/á. Jsem 63 / světoběžnice (astrostudio.estranky.cz), duchovně založená, nekuřačka. Předchozí setkání nutné.
anonym
anonym

Destinace v Mongolsku Zobrazit Skrýt