Vyhledejte dovolenou

Dovolená Niger 2020/2021

Niger je vnitrozemskou západoafrickou zemí ležící na jihu Sahary, v oblasti zvané Sahel. Většinu území zabírají náhorní plošiny. Na pouští pokrytém severu panuje extrémně suché tropické klima, ale ani zbytku země se nedostává větších srážek. Výjimku tvoří pouze okolí toku Niger, jediné řeky protékající zemí. Tato oblast byla vyhlášena národním parkem a lze zde spatřit velké množství druhů afrických zvířat.

Niger je bohužel kvůli častým vojenským převratům a různým ozbrojeným konfliktům velmi nestabilní zemí, ve které navíc operuje několik islámských extrémistických organizací. Pokud však cestovatelé podstoupí toto riziko a vydají se do Nigeru, čeká na ně velmi zajímavá země i osobitá kultura několika místních etnik.

V hlavním městě Niamey lze spatřit několik významných muslimských památek nebo navštívit národní muzeum, vyzdobené ve stylu místní lidové tradice. V samém centru Nigeru pak leží pouštní město Agadez, které je unikátní svou původní architekturou Tuaregů. Uličky mezi domy z nepálených cihel, zasypané saharským pískem, okouzlí svojí neopakovatelnou atmosférou každého cestovatele, stejně jako tradiční trh s velbloudy. Nedaleko tohoto města se nachází i nejvyšší pohoří Nigeru Aïr a Téneré, jež je zároveň i atraktivní přírodní rezervací.

Zobrazit Skrýt

Recenze cestovatelů

Přidat recenzi Přidat recenzi

Prozatím nikdo nevložil recenzi. Buďte první.


Mapa míst v Nigeru

Související diskuze

Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

Prozatím nikdo nezaložil diskuzi na toto téma. Buďte první.


Destinace v Nigeru Zobrazit Skrýt