Vyhledejte dovolenou

Dovolená Nikaragua 2020/2021

Nikaragua je jedním z větších států Střední Ameriky, ležícím v tropickém pásmu mezi Tichým oceánem a Karibským mořem. Je oblíbenou destinací zvláště pro svoji výjimečnou krajinu a velmi příznivé ceny za potraviny i ubytování.

Na pobřeží Karibiku panuje vlhké klima s častými dešti, a proto většina turistů míří spíše na západ země. Překrásné pláže na pacifickém pobřeží jsou téměř liduprázdné, a tak není problém užít si exotickou dovolenou v naprostém soukromí. Oblíbeným místem pro dovolenou na pláži jsou i Corn Islands (Kukuřičné ostrovy) v Karibském moři. Kdo má raději sladkou vodu, může strávit dovolenou v některém letovisku u největšího latinskoamerického sladkovodního jezera Lago Nikaragua, které se rozkládá v jihozápadní části země.

Nikaragua nabízí také mnoho příležitostí pro pěší turistiku. Hornaté vnitrozemí je ideální pro túry překrásnou krajinou vulkánů, vodopádů a tropické divočiny. Za návštěvu rozhodně stojí i půvabná města ve španělském koloniálním stylu, mezi nimiž je pravým klenotem město Granada, které je jedno z nejstarších koloniálních měst Ameriky. Nejlepším časem pro návštěvu Nikaraguy je období sucha, trvající přibližně od ledna do května. Kuchyně v této zemi je celkem prostá, avšak chutná. Jejím základem bývá maso, fazole a rýže. Vynikající pochoutkou jsou pokrmy zabalené do banánového listu, běžně nabízené pouličními prodavači.

Zobrazit Skrýt

Recenze cestovatelů

Přidat recenzi Přidat recenzi

Prozatím nikdo nevložil recenzi. Buďte první.


Mapa míst v Nikaragui

Související diskuze

Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

Prozatím nikdo nezaložil diskuzi na toto téma. Buďte první.


Destinace v Nikaragui Zobrazit Skrýt