Vyhledejte dovolenou

Dovolená Nová Kaledonie 2020/2021

Nová Kaledonie je skupinka ostrovů v Tichém Oceánu, rozkládající se přibližně 1700 km severně od Nového Zélandu. Ačkoliv je formálně zámořským územím Francie, užívá značné autonomie. Díky subtropickému až tropickému klimatu jsou na ostrovech po celý rok velmi příjemné teploty, většinou nepřesahující 30˚C. I teplota vody je celoročně kolem 27˚C, a tak jsou překrásné bílé exotické pláže s velmi jemným pískem ideálním místem pro relaxaci i koupání. Turistická sezona trvá přibližně od srpna do listopadu, neboť po zbytek roku jsou na ostrovech dosti časté srážky.

Pravé bohatství Nové Kaledonie se nachází pod mořskou hladinou. V těsné blízkosti tohoto souostroví se táhne druhý největší korálový útes světa, kde na potápěče čeká úchvatná krajina pestrobarevných korálů a podmořských jeskyní, mezi nimiž proplouvají tisíce druhů barevných ryb. Na své si zde však přijdou i vyznavači dalších vodních sportů, zvláště surfingu.

Protože se jedná o ostrovy s neobyčejně zajímavou přírodou a krásnými sceneriemi, nabízí tato destinace i mnoho příležitostí pro pěší turistiku. Nevšedním zážitkem je návštěva hlavního města Noumea, pyšnícího se architekturou ve francouzském koloniálním stylu, okořeněném prvky domorodé kultury.

Turistický ruch je jedním z hlavních příjmů tamější ekonomiky, a tak zde mimo hotelů všech kategorií lze nalézt i luxusní ubytovací resorty, které uspokojí i nejnáročnější klientelu. Originální ubytování nabízejí vodní bungalovy, vystavěné přímo na mořské hladině.

Zobrazit Skrýt

Recenze cestovatelů

Přidat recenzi Přidat recenzi

Prozatím nikdo nevložil recenzi. Buďte první.


Mapa míst v Nové Kaledonii

Související diskuze

Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

Prozatím nikdo nezaložil diskuzi na toto téma. Buďte první.


Destinace v Nové Kaledonii Zobrazit Skrýt