Vyhledejte dovolenou

Dovolená Pákistán 2020/2021

Pákistán je muslimskou zemí s velmi rozmanitou krajinou ležící v Asii. Na jihu omývá Pákistán Arabské moře, od nějž se severním směrem rozkládá nejúrodnější nížinná oblast podél řeky Indus, která je páteří celé země. Podstatnou část rozlohy Pákistánu však pokrývají pouštní a polopouštní oblasti. Sever a západ země je pak velmi hornatý. Klima je převážně subtropického charakteru, ovšem se značnými teplotními rozdíly mezi dnem a nocí.

Pákistán nepatří mezi příliš vyhledávané turistické cíle a největší popularitu získal jako tranzitní země při pozemní cestě do Indie. Pro organizovanou návštěvu této země je tedy nutné využít služeb některé specializované cestovní kanceláře nebo se rozhodnout pro individuální cestu.

Pákistán je však zemí, která za návštěvu rozhodně stojí. Horolezci a milovníci náročných vysokohorských trekků zamíří na sever země, kam zasahuje nejvyšší pohoří světa Himálaje, s nejvyšším vrcholkem Pákistánu, známou osmitisícovkou K2.

Na východě země se nachází město Lahore, které bývalo hlavním městem dávné Mughalské říše a díky výjimečným památkám je zapsáno i na seznamu UNESCO. Pobřeží Arabského moře nabízí sice kilometry písečných pláží, ovšem až na výjimky, jimiž jsou například pláže v okolí Karáčí, jsou k relaxaci a koupání využívány jen velmi málo.

Zobrazit Skrýt

Recenze cestovatelů

Přidat recenzi Přidat recenzi

Prozatím nikdo nevložil recenzi. Buďte první.


Mapa míst v Pákistánu

Související diskuze

Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

Prozatím nikdo nezaložil diskuzi na toto téma. Buďte první.


Destinace v Pákistánu Zobrazit Skrýt