Vyhledejte dovolenou

Dovolená Palau 2020/2021

Palau je velmi mladá ostrovní republika, nacházející se v Tichém oceánu, v oblasti zvané Mikronésie. Tvoří ji 26 větších ostrovů a velké množství malých ostrůvků a atolů, rozesetých přibližně 500 km východně od Filipín. Osídleno je z nich však pouhých 11.

Palau je vyhlášeným rájem obdivovatelů podmořského světa. Na své si ovšem přijdou i milovníci exotických tropických pláží, neboť ty zdejší jsou obzvlášť překrásné, obklopené hustou zelení džungle. Ostrovy mají také velmi bohatou historii a důležitou roli sehrály zvláště za druhé světové války. Právě toto období připomínají četné pozůstatky vojenských budov i vojenské techniky, zarostlé hustou tropickou vegetací. Těsně u břehů lze pak nalézt stovky potopených vraků lodí a letadel.

Největším obydleným ostrovem je Babeldaop, kde se mimo útulných rodinných hotýlků nachází i několik moderních luxusních hotelových resortů. Ostrov Yap je zase vyhlášený zachovalou tradiční kulturou, a také jako ideální destinace pro potápěče. Velkou atrakcí je laguna Rock Islands, posetá přibližně třemi sty korálovými ostrůvky s překrásnou podmořskou flórou i faunou, která je mimo jiné zapsána i na seznamu UNESCO.

Zobrazit Skrýt

Recenze cestovatelů

Přidat recenzi Přidat recenzi

Prozatím nikdo nevložil recenzi. Buďte první.


Mapa míst na Palau

Související diskuze

Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

Prozatím nikdo nezaložil diskuzi na toto téma. Buďte první.


Destinace na Palau Zobrazit Skrýt