Vyhledejte dovolenou

Dovolená Papua-Nová Guinea 2020/2021

Papua-Nová Guinea je stát rozkládající se v Melanésii, severně od Austrálie. Zabírá přibližně polovinu ostrova Nová Guinea a jeho součástí je i mnoho okolních ostrovů.

Papua-Nová Guinea se pyšní mnoha krásnými exotickými plážemi, ale jejím největším bohatstvím je rozmanitá panenská příroda a kultura místních obyvatel, kteří žijí v souladu s přírodou, věrni svým staletým tradicím. Pozoruhodná je zejména skutečnost, že jednotlivé vesnice se od sebe liší nejen kulturou, ale mnohdy i jazykem. Těch existuje v Papui-Nové Guinei téměř tisíc. Právě zde je možné zažít autentické obřady a slavnosti plné pestrých masek, doprovázené tradiční hudbou, jaké mnozí znají jen z dobrodružných románů a cestopisů.

V této zemi lze také spatřit velké množství jedinečných druhů orchidejí a dalších vzácných rostlin. Je i domovem mnoha exotických živočichů, vyskytujících se pouze na tomto území. Papua-Nová Guinea je také zemí překrásných řek a vodopádů, vegetací porostlých hor, malebných zátok a vysokých vulkánů.

Panuje zde teplé rovníkové podnebí s celoročně vyrovnanými teplotami, které se pohybují v průměru kolem 28˚C. Některé části ostrova však spadají do vlhkého tropického monzunového podnebí, kde se období dešťů vyznačuje velmi intenzivními srážkami.

Zobrazit Skrýt

Recenze cestovatelů

Přidat recenzi Přidat recenzi

Prozatím nikdo nevložil recenzi. Buďte první.


Mapa míst v Papui-Nové Guinei

Související diskuze

Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

Prozatím nikdo nezaložil diskuzi na toto téma. Buďte první.


Destinace v Papui-Nové Guinei Zobrazit Skrýt