Vyhledejte dovolenou

Dovolená Paraguay 2020/2021

Paraguay je vnitrozemský stát v jižní Americe, rozkládající se mezi Brazílií, Bolívií a Argentinou. Je pojmenovaný po řece Paraguay, která se zde vlévá do jihoamerického veletoku Paraná a dělí tuto zemi na dvě odlišné části. Na východ od řeky leží Paraneña, kopcovitá země s pastvinami a ovocnými sady, na západ se pak rozprostírá Chaco, velmi řídce osídlená krajina, která přechází z polopouštních oblastí horního Chaca do bažinatých nížinných rovin dolního Chaca.

Hlavním městem Paraguaye je Asunción, jedno z nejstarších koloniálních měst na americkém kontinentu, kde lze obdivovat klasickou španělskou koloniální architekturu. Paraguay je však hlavně zemí obrovských vodních staveb, a tak je jednou z turistických atrakcí návštěva Itaipú, nejvýkonnější vodní elektrárny vystavěné na řece Paraná, která je označována za jeden ze sedmi moderních divů světa.

Kdo má raději přírodu, může navštívit rezervaci Yacutinga, kde se mimo jiné nacházejí nádherné vodopády Iguazú, nebo se vypravit do oblasti Bonito s pověstnou jeskyní Modrého jezera. Nejen milovníkům historie nabízí Paraguay jedinečnou příležitost navštívit pozůstatky jezuitských redukcí, což byl smělý projekt tohoto řádu spočívající ve vybudování fungujících komunit původních obyvatel na bázi rovnostářství a křesťanské nauky.

Gurmáni by jistě neměli opomenout ochutnat vynikající pečená či grilovaná hovězí žebra, která jsou v Paraguayi téměř národním jídlem.

Zobrazit Skrýt

Recenze cestovatelů

Přidat recenzi Přidat recenzi

Prozatím nikdo nevložil recenzi. Buďte první.


Mapa míst v Paraguayi

Související diskuze

Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

Prozatím nikdo nezaložil diskuzi na toto téma. Buďte první.


Destinace v Paraguayi Zobrazit Skrýt