Vyhledejte dovolenou

Dovolená Peru 2020/2021

Peru je třetí největší zemí Jižní Ameriky. Leží na severozápadě tohoto kontinentu. Lze ho rozdělit do třech hlavních klimatických oblastí. Na pobřeží Tichého oceánu se stovkami kilometrů písečných pláží panuje suché a kvůli studeným proudům poněkud chladné klima. To přechází ve vysokohorské klima And a dále na východ ustupuje v tropické pásmo deštných pralesů Amazonie.

Peru patří mezi turisticky nejnavštěvovanější země světa, a to zejména díky mnoha významným památkám z období mocné a vyspělé říše Inků, kterou rozvrátili Španělští dobyvatelé v 16. století. Nejatraktivnějšími místy Peru jsou tajemné ruiny inckého města Machu Picchu, rozkládající se ve vysoko položeném andském horském sedle, a někdejší hlavní incké město Cuzco, jež je dodnes přirozeným centrem pro původní obyvatelstvo And. Další pozoruhodnou turistickou atrakcí je jezero Titicaca, známé nejen četnými inckými památkami, ale také pozoruhodnými umělými ostrovy indiánů Uru. Jedním z divů světa jsou obrovské obrazce, vytvořené indiány na náhorní plošině Nazca, zřetelně rozpoznatelné jen při pohledu z výšky.

Peru nabízí i velké množství přírodních unikátů, mezi něž rozhodně patří národní park Huascarán s nejvyšší peruánskou horou a významnými archeologickými nalezišti. Národní park Paracas, v centrální části pobřeží, je zase domovem tisíců druhů ptáků a mořských živočichů. V jižní části země, nad hlubokým a impozantním kaňonem Colca, je možné pozorovat majestátné kondory, odvěký symbol andské oblasti.

Zobrazit Skrýt

Recenze cestovatelů

Přidat recenzi Přidat recenzi

Prozatím nikdo nevložil recenzi. Buďte první.


Mapa míst v Peru

Související diskuze

Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

Parťačku do Peru

Hledám parťačku na r. 2020, na poznávačku do Peru (moc bych tam chtěla, ale ne sama ), příp. jiná destinace. Benešovsko, 55, nekuřačka. Ivana
anonym
anonym

Destinace v Peru Zobrazit Skrýt