Vyhledejte dovolenou

Dovolená Pobřeží slonoviny 2020/2021

Pobřeží slonoviny je stát ležící v západní Africe, na pobřeží Guinejského zálivu. Po několika letech nestability a vojenských převratů se Pobřeží slonoviny opět vrací do běžných kolejí, což znamená i opětovné oživení turistického ruchu.

Ke koupání a klidné relaxaci vyzývá více jak 500 km překrásných panenských písečných pláží. Populární je zejména resort Grand Bassam ležící jen několik kilometrů od mezinárodního letiště, kde jsou mimo jiné i výborné podmínky k surfingu. Dalším oblíbeným cílem je bývalé hlavní město Abidjan, kterému se pro množství mrakodrapů přezdívá africký New York. Nacházejí se zde hotely, pláže a restaurace, ale i muzeum moderního umění nebo národní etnologické muzeum.

Kdo chce poznat obrovskou kulturní rozmanitost této země, měl by se vydat do vnitrozemí. Žije zde necelá stovka etnických skupin s neuvěřitelným bohatstvím kulturních tradic a zaslechnout tu lze až 65 různých původních jazyků. Neobyčejně zajímavou oblastí v tomto směru je Senufo, kterou obývá stejnojmenné etnikum, jehož slavnosti, hudba i řemeslné umění okouzlí každého cestovatele.

V minulosti pokrývaly více jak dvě třetiny území tropické lesy, které však padly za oběť nekonečným plantážím. Nicméně ani milovníci přírody a africké fauny v této zemi nepřijdou zkrátka. Na území Pobřeží slonoviny se nacházejí 3 národní parky, kde ještě původní tropický deštný prales zůstal, a kam ročně zavítá několik tisícovek turistů pozorovat lvy, slony, opice či trpasličí hrochy.

Zobrazit Skrýt

Recenze cestovatelů

Přidat recenzi Přidat recenzi

Prozatím nikdo nevložil recenzi. Buďte první.


Mapa míst na Pobřeží slonoviny

Související diskuze

Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

Prozatím nikdo nezaložil diskuzi na toto téma. Buďte první.


Destinace na Pobřeží slonoviny Zobrazit Skrýt