Vyhledejte dovolenou

Dovolená Rovníková Guinea 2020/2021

Rovníková Guinea je menším africkým státem rozkládajícím se na západním pobřeží v oblasti rovníku. Ačkoliv patří díky zásobám ropy k bohatším africkým zemím, kapitál je v rukách jen hrstky lidí a většina obyvatel má velké problémy se zajištěním základních životních potřeb.

K Rovníkové Guineji patří i několik ostrovů a ostrůvků. Zajímavostí je, že na jednom z ostrovů leží i hlavní město republiky Malabo.

Od písečných pláží Atlantického oceánu se země směrem do vnitrozemí zvolna zvedá a na východní hranici dosahují vršky kopců nadmořských výšek až 1200 m. Hlavní atrakcí země je přírodní rezervace Monte Allen, kde lze v hustém deštném pralese pozorovat gorily a šimpanze i další africkou faunu.

Rovníková Guinea je od ostatních subsaharských afrických zemí poněkud odlišná, neboť v minulosti byla jako jediná španělskou kolonií. Španělština je doposud jedním z úředních jazyků a vliv španělské koloniální architektury je cítit v každém větším městě. V zemi žijí převážně příslušníci široké etnické rodiny Bantu, kteří si vesměs stále udržují svoji národní identitu, a tak mohou návštěvníci země spatřit autentické obřadní slavnosti, ponořit se do živých rytmů hudby černé Afriky nebo ochutnat pravou kuchyni středoafrických pastevců.

Zobrazit Skrýt

Recenze cestovatelů

Přidat recenzi Přidat recenzi

Prozatím nikdo nevložil recenzi. Buďte první.


Mapa míst v Rovníkové Guinei

Související diskuze

Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

Prozatím nikdo nezaložil diskuzi na toto téma. Buďte první.


Destinace v Rovníkové Guinei Zobrazit Skrýt