Vyhledejte dovolenou

Dovolená Rwanda 2020/2021

Rwanda je menším vnitrozemským státem rozkládajícím se v centrální Africe. V minulosti byla součástí německé Afriky a po druhé světové válce se dostala pod belgickou nadvládu. Bohužel právě důsledky nešetrné koloniální správy způsobily velké napětí ve společnosti, které v 90. letech 20. století vyústilo v jeden z nejhorších a nejkrvavějších konfliktů na africkém kontinentu. Stály zde proti sobě dvě nejpočetnější etnické skupiny Rwandy a s následky této genocidy se země dodnes zcela nevypořádala. Přesto je však velmi krásnou zemí k návštěvě.

Rwanda skrývá překrásnou přírodu a pro svoji kopcovitou krajinu porostlou hustou vegetací je přezdívána „Země tisíce kopců“. Jednou z největších atrakcí je rezervace na úpatí pohoří Virunga Volcanos, kde se nabízí jedinečná příležitost k pozorování goril v jejich přirozeném prostředí. Dalším klenotem země je jezero Kivu, jež patří k nejhlubším a zároveň nejkrásnějším jezerům v Africe. Ve Rwandě se však nachází ještě několik dalších národních parků, které jsou opravdovou pýchou této malé země. Cestovatelé by si neměli nechat ujít ani návštěvu hlavního města Kigali s velkolepým tradičním trhem a výjimečným koloritem.

Klima Rwandy je tropické s teplotami pohybujícími se po celý rok okolo 30˚C, přičemž mezi měsíci březen a květen je období intenzívních dešťů.

Zobrazit Skrýt

Recenze cestovatelů

Přidat recenzi Přidat recenzi

Prozatím nikdo nevložil recenzi. Buďte první.


Mapa míst ve Rwandě

Související diskuze

Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

Prozatím nikdo nezaložil diskuzi na toto téma. Buďte první.


Destinace ve Rwandě Zobrazit Skrýt