Vyhledejte dovolenou

Dovolená Šalamounovy ostrovy 2020/2021

Téměř tisíc malých ostrůvků na severovýchod od Austrálie tvoří Šalamounovy ostrovy, největší souostroví v celé Oceánii. Největší z nich, Guadalcanal, je známý především díky klíčové bitvě v Tichomoří z roku 1942, kdy americká armáda porazila Japonsko. Krvavé stopy už ale odvál čas.

Ostrovy si zachovávají svoje pomalé tempo, turistické služby a luxusní letoviska byste hledali marně. Více než na exotický ráz, bílé pláže a k zemi se sklánějící palmy jako z katalogu sází ostrovy na aktivní dovolenou.

Na Guadalcanalu leží i hlavní město Honiara, které je historickým a kulturním centrem celého souostroví. Muzeum, přístav Cruz-Point, ohromné tržiště nebo budova Parlamentu, kde se jako veřejnost můžete přidat a sledovat soudní přelíčení. Málokdo by se ale téměř dvacet hodin lopotil, aby viděl jen města. Hned za Honiarou se nachází jedna z nejkrásnějších pláží Bonegi a kaskádové vodopády Tenaru a Mataniko, které vtékají do tyrkysových lagun.

Šalamounovy ostrovy jsou do jednoho tvořeny korálovými útesy, které jsou domovem pro stovky rostlin a živočichů. Pod vodní hladinou ale nejsou jen malé potvory a barevné rybky, ale i delfíni, želvy a manty. Stejně bohaté jako pobřeží ostrovů s tyrkysovým mořem je i vnitrozemí. Výstup na vyhaslou sopku Kolombangara tyčící se do výšky přes 1700 metrů nepřinese jen dechberoucí výhled, ale i procházku po téměř neobydleném ostrově skrz džungli. Komu přeci jen schází troška místní kultury, může se vydat do vesnice Mbangopingo, kde žije původní kmen.

Šalamounovy ostrovy vypadají jako dokonalá dovolenková destinace, kterou navíc nepřerušují ani období dešťů.

Zobrazit Skrýt

Recenze cestovatelů

Přidat recenzi Přidat recenzi

Prozatím nikdo nevložil recenzi. Buďte první.


Mapa míst na Šalamounových ostrovech

Související diskuze

Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

Prozatím nikdo nezaložil diskuzi na toto téma. Buďte první.


Destinace na Šalamounových ostrovech Zobrazit Skrýt