Vyhledejte dovolenou

Dovolená Salvador 2020/2021

Salvador je malou středoamerickou zemí, ležící na pobřeží Tichého oceánu. Kvůli vleklé občanské válce na sklonku 20. století, která tuto republiku velmi poznamenala, se stále potýká s velkou chudobou.

Původně byla celá země porostlá hustým deštným pralesem, ze kterého po nekontrolovaném kácení zůstala pouhá desetina. Přesto však zůstává zemí s velkou přírodní rozmanitostí, ve které se nacházejí 4 národní parky a několik chráněných přírodních rezervací. Překrásné scenerie vytvářejí vyhaslé vulkány, rozeseté po celé zemi, jejichž krátery jsou často zatopené jezery. Jedním z nepůvabnějších je kráterové jezero Coatepeque, jež bývá cílem většiny turistů. Dalším atraktivním místem je působivý skalní útvar Ďáblova brána, který tvoří dvě impozantní skály na kopci El Chulo a není náhodou, že vesnice Panchimalco, ležící na jeho úpatí, je odvěkým sídlem indiánských čarodějů.

Na území Salvadoru lze spatřit i památky z předkolumbovské doby, mezi kterými vyniká zejména mayský komplex Tazumal. Hlavní město San Salvador je směsicí indiánské a koloniální kultury, jehož dominantou je impozantní katedrála Metropolitana. Turisté ovšem často míří i na pobřeží Tichého oceánu, které je dlouhé přes 300 km, a kde se rozprostírají písečné pláže s velmi vhodnými podmínkami pro surfaře.

V Salvadoru panuje tropické klima, přičemž nejlepší doba k návštěvě této země je v měsících od listopadu do dubna, kdy je období sucha a srážky přijdou jen zřídka.

Zobrazit Skrýt

Recenze cestovatelů

Přidat recenzi Přidat recenzi

Prozatím nikdo nevložil recenzi. Buďte první.


Mapa míst v Salvadoru

Související diskuze

Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

Prozatím nikdo nezaložil diskuzi na toto téma. Buďte první.


Destinace v Salvadoru Zobrazit Skrýt