Vyhledejte dovolenou

Dovolená Samoa 2020/2021

Samoa je ostrovní stát v Tichém oceánu, ležící v odlehlé oblasti zvané Polynésie. Jedná se o celkem deset ostrovů sopečného původu, z nichž pouze čtyři jsou trvale osídleny. Ostrovy jsou lemovány korálovými útesy s podmořskými jeskyněmi a pestrým životem. Samoa je oblíbenou turistickou destinací zvláště pro pověstné barevné scenerie, které vytváří sytá zeleň deštných pralesů kontrastující s azurovou modří průzračných lagun a zlatým pískem pláží.

Moderní plážové resorty vystavěné v duchu původní polynéské architektury svým vybavením sice uspokojí i nejnáročnější turisty, ale přímo na pláži se lze ubytovat i v jednoduchých přístřešcích vybudovaných místními obyvateli, kteří si své hosty umí náležitě hýčkat, a tak je takový pobyt nejen nezapomenutelným romantickým zážitkem, ale i kouzelným proniknutím do tajů polynéské kultury i skvělé tradiční kuchyně.

Samoa je rájem všech potápěčů i vyznavačů surfingu. Na své si však přijdou i milovníci přírody, neboť na ostrovech se nachází několik přírodních rezervací s okouzlující tropickou florou i faunou. Za návštěvu určitě stojí národní park O le Pupu Pue nebo ostrov Savai´i, který je vyhlášenou oázou klidu a panenské přírody.

Nejlepší období k návštěvě Samoy je období sucha, trvající od května do října, kdy jsou i teploty přijatelnější a je také minimální riziko výskytu tropických cyklónů.

Zobrazit Skrýt

Recenze cestovatelů

Přidat recenzi Přidat recenzi

Prozatím nikdo nevložil recenzi. Buďte první.


Mapa míst v Samoe

Související diskuze

Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

Prozatím nikdo nezaložil diskuzi na toto téma. Buďte první.


Destinace v Samoe Zobrazit Skrýt